Ludzie z Katedry

Ludzie z Katedry

Jutro coroczne spotkanie pracowników i doktorantów Katedry Samorządu Terytorialnego i Wspólnot Lokalnych. Doktoranci mają tu odrębną zakładkę, więc może i o pracownikach wypadałoby przy tej okazji coś napisać.

Dr Ryszard Kozioł – politolog, absolwent naszej Uczelni, adiunkt, od 2009 r. zastępca dyrektora Instytutu. W pracy naukowej zajmuje się głównie tematyką samorządu terytorialnego, napisał ostatnio świetny artykuł o tej instytucji w Czechach, polecam też jego tekst o teorii i terminologii przywództwa (w książce ,,Model przywództwa’’). Poza tym Rysiek to najbardziej cierpliwy facet w naszym Instytucie. Gdyby jeszcze nie palił…

Dr Grzegorz Foryś – socjolog po UJ, adiunkt. Dwa lata temu wydał znakomitą książkę o protestach rolniczych w III RP. Gdyby przeczytał ją Lepper to mógłby wygrać wybory prezydenckie. Na szczęście to nam nie grozi. Grzesiek wywodzi się ze znakomitej szkoły socjologii wsi profesora Krzysztofa Gerlacha. Jestem pewien, że kiedyś będzie tak znany w branży jak jego Mistrz. A jak jeszcze do tego rzuci palenie, to hoho…

Mgr Barbara Węglarz – ukończyła rusycystkę i politologię na UP, asystentka. Zajmuje się lokalną demokracją bezpośrednią, napisała na ten temat pracę magisterską, pisze doktorską, otrzymała grant ministerialny.  Basia jest również pełnomocnikiem dyrektora ds. praktyk studenckich, a o ich zaliczenie muszą zabiegać wszyscy studenci. Jest więc chyba najlepiej rozpoznawalnym pracownikiem Instytutu Politologii. I nie pali.

Każdy z pracowników i doktorantów Katedry pracuje przede wszystkim na własne konto. Ale robimy też wspólne projekty. Na tej zasadzie dwa lata temu powstał ,,Przewodnik…’’ po  naukowych jednostkach organizacyjnych o podobnym profilu, a prawie rok temu zrealizowaliśmy konferencję poświęconą samorządom w różnych państwach europejskich. Teraz pewnie zajmiemy się najbliższymi wyborami. Komu więc marzy się mandat radnego niech czujnie obserwuje pracę ludzi z Katedry.

/ Bez kategorii

Share the Post

About the Author