Ostatni egzamin wójta

Ostatni egzamin wójta

Ktoś mi powiedział, że na tej stronie promuję ,,tylko swoich i tylko kobiety’’. Hm…, może to i prawda, ale teraz trafia się okazja, aby  wypromować  mężczyznę i w dodatku ,,obcego”. Tak też uczynię.

Bogusław Kotarba kilka lat temu na niestacjonarnych studiach magisterskich zdawał u mnie ,,Politykę regionalną’’. Potem na stacjonarnych studiach doktoranckich zaliczał ,,Aktualną scenę polityczną’’ oraz ,,Socjotechnikę i marketing polityczny’’. Dzisiaj pan Kotarba przystąpił do ostatniego egzaminu z nauk o polityce, który kończy jego proces kształcenia na trzecim (najwyższym) poziomie studiów. I jak w poprzednich przypadkach znów otrzymał ocenę bardzo dobrą. Od tej pory najprawdopodobniej nie będzie już zdawał żadnych akademickich egzaminów, a wkrótce może sam zacznie egzaminować.

W czerwcu czeka pana Bogusława jeszcze publiczna obrona pracy doktorskiej. Będzie jednym z pierwszych absolwentów, pierwszego rocznika studiów doktoranckich w Instytucie Politologii UP. Miałem przyjemność recenzować tę dysertację i w podsumowaniu, napisałem: ,,uznaję pracę doktorską za dowód erudycji, talentu i pracowitości’’.

Magister (a niebawem doktor) Bogusław Kotarba jest drugą kadencję wójtem gminy Hyżne. Jego praca polega więc (zgodnie z ustawą) na zaspokajaniu potrzeb lokalnej wspólnoty. Jak wiadomo takie potrzeby są bardzo zróżnicowane i niezwykle trudno jest je zaspokajać. A do tego realizować inne zadania zawodowe i społeczne, własne ambicje naukowe, prywatne obowiązki.

Jak widać, można to wszystko pogodzić. Nauce polskiej przybędzie jeden praktyk z bogatym doświadczeniem, co w gronie teoretyków jest raczej rzadkością. Mieszkańcy Hyżnego będą mieli wójta z doktoratem – to również zdarza się wyjątkowo, wśród 2,5 tys. włodarzy polskich gmin. Gratuluję, cieszę się, że mam w tym drobny udział.

/ Bez kategorii

Share the Post

About the Author