Robimy konferencję

Robimy konferencję

Początek roku akademicki to okazja do nowych inicjatyw. W mojej Katedrze będzie nią konferencja naukowa ,,Lider społeczny w XXI wieku’’. Odbędzie się wprawdzie dopiero w czerwcu 2013 r., ale już teraz o niej informuję i na nią zapraszam.

Brakuje nam liderów społecznych, takich ,,Siłaczek XXI wieku’’, a nie tych, którzy mają określone cele polityczne, albo komercyjne. Chyba najlepszym przykładem takiego społecznika jest Jerzy Owsiak, potem długo, długo nic, następnie trochę innych działaczy organizacji charytatywnych, wreszcie tysiące nieznanych lokalnych i środowiskowych aktywistów pracujących pro publico bono. Warto ich promować, doskonalić, ,,pomnażać’’.

Mam nadzieję, że konferencja obok wymiaru naukowego będzie też obfitowała w szereg empirycznych kontekstów. Powinni w niej uczestniczyć praktycy, a efektem obrad będzie nie tylko publikacja, ale również stała obecność tytułowego zagadnienia w ofercie kształcenia. Może uda się także połączyć przyjemne z pożytecznym: zorganizować interesujące spotkanie towarzyskie pasjonatów i ekspertów, pokazać atrakcje Krakowa, pochwalić się naszym Instytutem oraz Uczelnią.

Zgodnie z najnowszymi trendami pierwszy i najważniejszy etap informowania o konferencji odbywa się w ramach portalu społecznościowego Facebook. W realizacji tego projektu Internet będzie traktowany priorytetowo.

/ Bez kategorii

Share the Post

About the Author