Zmień Sejm – idź na wybory

Zmień Sejm – idź na wybory

Zapoczątkowaną w Internecie akcję STOP ,,jedynkom’’ nagłaśniają już dziennikarze prasowi, radiowi i telewizyjni. Chociaż jestem w środku tego zamieszania, spróbuję spojrzeć na to również z boku.

Amatorskie sondaże wskazują, że akcję popiera ok. 75% odbiorców. To dużo jak na specyfikę polskich kampanii politycznych, gdzie trudno o współpracę nawet przy tak oczywistej sprawie jak np. działania na rzecz frekwencji. Trzeba to jakoś wykorzystać. Po etapie informowania pora na przekonywanie. Najlepiej to zrobić w oparciu o znane już schematy, np. trochę dyskredytującą akcję sprzed czterech lat ,,Zabierz babci dowód’’ zmienić na bardziej pozytywną i poprosić dojrzały elektorat o poparcie młodych kandydatów. Czyli: Babciu! Głosuj na wnuka.

Cztery lata temu hitem była również akcja ,,Zmień kraj – idź na wybory’’. Takie górnolotne hasło (jakże trudne do sprawdzenia jego skuteczności) powielane jest w obecnej kampanii w sloganach komitetów wyborczych, w których pełno politycznego zadęcia. Dlatego przekonując wyborcę do poparcia trzypunktowego programu akcji STOP JEDYNKOM, można powiedzieć po prostu: ,,Zmień Sejm’’. Bardziej to możliwe pod względem personalnym niż politycznym.

Zatem nie łudzimy się, że od razu zmienimy kraj, że Polacy dostaną więcej, aby myśleć o jutrze bez obaw, bo człowiek jest najważniejszy, a Polska jest w budowie (parafrazując slogany największych partii). Nie ,,sprzątajmy świata’’, ale własne podwórko i najbliższą okolicę. Zmieńmy ten Sejm, skoro tak nam się nie podoba, dając szansę w swoim okręgu nowemu, ,,niejedynkowemu” kandydatowi.

Ps. Dziękuję za miłe komentarze i maile po ostatnim wpisie.

/ Bez kategorii

Share the Post

About the Author