Zachęcam z :-)

Zachęcam z :-)

Pierwsze zajęcia na studiach stacjonarnych to okazja do wdrażania innowacyjnych projektów pod hasłem: czym i jak zainteresować studentów. Ostatnio staram się to robić poprzez uatrakcyjnienie formy przekazu.

W komunikatach zaznaczyłem, że można z tej strony ,,ściągnąć’’ artykuły, referaty i książki. Do obejrzenia są też projekcje multimedialne, które zawierają kilkaset slajdów. Mam nadzieję, że komuś to posłuży. Np. materiały z zakresu przedmiotu ,,Doradztwo polityczne’’ mogą się przydać w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych .

W ramach szukania atrakcji oraz innowacji w formie przekazu zastanawiałem się nad użyciem emotikonów. Bo przecież ,,dzisiejsza młodzież’’ stosuje je tak powszechnie w swej komunikacji, że trudno ignorować ten nowy język. Więc uczę się tego też, z nieco >:-> Wiem już jak wyrazić w tym języku jesienne samopoczucie: 🙁 a także :`-( czy swoje :-e a nawet :-c Jestem trochę :-~) i %-) Przydałby się jakiś 0:-) >- podając we właściwym miejscu i czasie ^[~] a może nawet C(_) O innych pragnieniach :-& bo zaczynam już :-9

A gdyby takie emotikony zastosować na wykładzie? W końcu, gdy zrobię znak :-{) to każdy się domyśli, że chodzi o Wałęsę. A teraz D:) to o Owsiaka. Z politologów łatwo rozpoznać prof. Staniszkis :-{} Spośród czarnych postaci historycznych Hitlera w tym języku zaanonsowałbym tak :-=( a ze współczesnych niedobrego Osama bin Ladena ():-{### Prezydenta Lecha Kaczyńskiego można by przedstawić jako =[8]-o natomiast jego brata Jarosława pozycjonowałbym w postaci B-| Wśród polityków amerykańskich najbardziej wyrazisty emotikonowo jest Bill Clinton =:o)

Kończę ponieważ %-) i zaczynam |-o

:-{)

Ps. Korzystałem m.in. z pracy: Joanna Wrycza, ,,Galaktyka języka Internetu’’, Gdynia 2008.

/ Bez kategorii

Share the Post

About the Author